Thai Masajı (Tayland Masajı) Nedir, Nasıl Uygulanır?

Thai Masajının Temel Yapısını, Hint Yoga Ve Çin Geleneksel Tıbbı Oluşturmaktadır. Thai Masajı, Tayland’da 2.500 Yıldan Günümüze Kadar Yapılan Geleneksel Şifa Sanatlarından Biridir. Uzakdoğu Felsefesi Ve Bilgisi Işığında, Tamamıyla Doğal Ve İnsan Sağlığını Hem Zihinsel Hem De Fiziksel Yönden İyileştirmeyi Amaçlayan Bir Uygulamadır.Uygulamada, Çoğunlukla Baskı Ve Germe Hareketleri Yapılmaktadır. Uygulama, Kıyafetler Çıkarılmadan, Yarı Sert Bir Zemin Üzerinde Yapılır. 60 Çeşit Baskı, Germe, Çekme Ve Esnetme Hareketi Yapılan Bu Masaj Yönetimi, 1 – 4 Saat Arası Bir Sürede Uygulanır. Masaj Sırasında Kişide, Uygulanan Manipülasyonlar Sebebiyle Bir Rahatsızlık Hissi Oluşsa Da, Uygulama Sonrası Ciddi Bir Rahatlama Gerçekleşir.

Teknik Olarak, Vücuttaki Enerji Akış Dengesini Düzenlemek İçin, Enerji Kanalları Üzerinde Bulunan Noktalara Baskılardan, Eklemlerin Esnekliği Ve Hareketliliğini Sağlayan Pasif Yoga Hareketlerinden Oluşur.
Buda Döneminden Gelen, Shiatsu Akubası Ve Yoganın Karışımı Olan Bu Masajda, Baskılar Baş Parmaklar, Eller Ve Ayaklar Kullanılarak Yapılır. Vücuttaki Esnekliği Artırır, Stresi Azaltır, İç Organları Uyarır Ve Vücudun Enerji Sistemini Dengeler.