Lazer Epilasyon Yöntemlerinde Sonuçlar Kalıcı Mıdır?

Epilasyon uygulamalarının kalıcılığı, kozmetik sektörünün önemli gündem maddelerinden biridir. Bu alanda yıllardır yapılan çalışma ve araştırmalar ışığında, tedavi süresinin olabildiğince uzatılması sonucuna varılmıştır. Ne yazık ki en gelişmiş epilasyon yöntemi olan lazer epilasyon yöntemlerinde bile kalıcılık konusunda, kişiden kişiye değişen sonuçlar gözlenmektedir.

Lazer epilasyon yaptırmayı düşünen kişilerin en önemli beklentisi, alınan sonuçların ömür boyu sürmesidir. Bu inancı, güzellik merkezleri ve cihaz üreticileri de desteklemekte, böylece beklentiler yükseltilmektedir. Lazer epilasyon yaptırmayı düşünenler, büyük beklentiler içerisine girmemeli, olumsuz sonuçlarla da karşılaşabilecekleri konusunda bilinçli olmalıdırlar. Kalıcılığın ömür boyu süreceği söylenemez. Epilasyonda sağlanan başarı, kişiden kişiye değiştiği gibi aynı kişide bölgeden bölgeye bile farklılıklar gösterebilir.

Lazer Epilasyon Yöntemleri, Günümüzde En Uzun Süreli Kalıcı Epilasyon Sağlayan Yöntemler Olmakla Birlikte, % 10’luk Bir Kesim, Epilasyondan Hiç Alamamaktadır.